Domy z drewna

Znane również jako domy kanadyjskie

Konstrukt-Dom

Domy z drewna

Konstrukt Dom to firma, której największą pasją są domy drewniane. Nasza firma działa na rynku od roku 2006, dlatego w tej dziedzinie mamy doskonałe doświadczenie. Możemy je potwierdzić bardzo dużą ilością pozytywnych opinii od naszych klientów. Wybór naszej firmy do budowy domu drewnianego będzie dla Państwa najlepszą decyzją, gdyż jesteśmy profesjonalistami w swoim fachu. Zaufały nam już setki klientów, dlatego warto skorzystać z naszych usług.

Domy drewniane z najlepszych materiałów

W naszej pracy wykorzystujemy tylko najlepsze materiały drewniane, które pochodzą jedynie od zaufanych dostawców. Warto wspomnieć, że u nas mają Państwo szeroki wybór różnych rodzajów drewna. Nie ma też najmniejszego problemu, jeżeli temat materiałów budowlanych jest Państwu obcy. Nasi doradcy są do państwa dyspozycji – oni pomogą wybrać najlepsze i najbardziej odpowiadające Państwu gatunki drewna, które zostaną użyte podczas realizacji projektu. Domy kanadyjskie wykonujemy z różnych rodzajów drewna,  jednak najczęściej wybierane są:

 • Sosna – materiał miękki o dobrej sprężystości, i łatwy w obróbce, a także posiada dobrą wytrzymałość mechaniczną. Drewno w naszych warunkach łatwe do pozyskania co przekłada się na atrakcyjną jego cenę, jednakże częste występowanie siwizny oraz duża zawartość żywic w tym materiale wymaga impregnowania odpowiednimi środkami chemicznymi. Sosna jest najczęściej wykorzystywanym materiałem w budownictwie ( więźby dachowe, łaty, deski, drewno konstrukcyjne itd) w rzadkich przypadkach na podłogi (domki letniskowe)
 • Świerk– drewno miękkie o średniej sprężystości, dość trudne w obróbce ze względu na łatwość pękania oraz dużą ilość sęków, jednakże bardzo często wykorzystywane w budownictwie szkieletowym ze względu na mały ciężar właściwy, oraz małą zawartość żywic, które obniżają palność tego surowca. Najlepszy świerk do budownictwa pochodzi z obszarów górskich lub skandynawskich, gdzie trudne warunki wzrostu zwiększają jego gęstość (mały przyrost naturalny) co przekłada się na jego walory mechaniczne.
 • Jodła– podobnie jak świerk drewno miękkie o średniej sprężystości, często z wypadającymi sękami, minusem jodły jest specyficzny zapach, nie zawsze do końca przyjemny.
 • Modrzew– dobry budulec o bardzo twardych sękach, wysokiej sprężystości i dobrej wytrzymałości mechanicznej. Drzewo to świetnie nadaje się na elementy konstrukcyjne, podłogi tarasowe, deski elewacyjne, a także na budowle o dużych gabarytach takich jak młyny, mosty czy bale stropowe. Ze względu na niewielkie występowanie tego surowca w naszych lasach jest to drewno poszukiwane i dość drogie jak na drzewa iglaste.
 • Daglezja– drzewo iglaste którego ojczyzną są Stany Zjednoczone, rzadziej występują w lasach europejskich. Charakteryzuje się podobną budową jak modrzew, posiada dobrą zdolność zachowania kształtu, ma jednak  większą niż modrzew skłonność do pękania i wypaczenia. W Stanach Zjednoczonych najczęściej wykorzystywany materiał na budowle konstrukcji szkieletowej. W Polsce daglezja ze względu na specyficzny układ słoi i kolor drewna jest czasami wykorzystywana na podłogi.

Oferujemy Państwu również pełny wybór w zakresie wykorzystania różnych rodzajów materiałów pochodzenia drzewnego, które wpływają na oszczędność cieplną i energetyczną w państwa domach i są to między innymi :

 • Sprężysta mata termoizolacyjna STEICO FLEX – nie osiadająca izolacja do przestrzeni pomiędzy elementami konstrukcyjnymi dachów, ścian i stropów.
 • Płyta izolacyjna z włókna drzewnego pod tynk STEICO PROTECT – wytrzymała płyta przeznaczona pod tynkowanie, do bezpośredniego zastosowania na konstrukcji.
 • Systemy konstrukcyjne dla dachów, stropów i ścian STEICO JOIST/ WALL, są to lekkie belki nośne o stabilnych wymiarach i dużej wytrzymałości mechanicznej wykorzystywane w konstrukcjach szkieletowych. Tutaj także musimy nadmienić iż produkty firmy STEICO  charakteryzują się dobrą akustycznością co podwyższa komfort ciszy w Państwa domach.

Oprócz systemów STEICO stosujemy inne materiały drewnopochodne takie jak płyty OSB, MFP P5, SKLEJKI, MATY Z KORKA, a także niestandardowe materiały wskazane przez naszych klientów.

Wszystkie te materiały posiadają certyfikaty dopuszczające do stosowania w budownictwie europejskim. I tak by można powiedzieć że, niezależnie od wyboru będą państwo w pełni zadowoleni nie tylko z wybranego rodzaju drewna, ale także z naszej realizacji. Możemy z całą pewnością to zagwarantować.

Prace ciesielsko-dekarskie

Oferujemy coraz rzadziej spotykane tradycyjne ciesielstwo.

Zobacz jak wyglądają

Etapy budowy domu z drewna

Domy z drewna – największe zalety

Domy mieszkalne wykonane z drewna charakteryzują się przede wszystkim świetnym wyglądem, który przywodzi na myśl domy kanadyjskie, a także amerykańskie. W tych krajach są one często spotykane. Jednak to nie jedyna zaleta. Domy drewniane są przede wszystkim bardzo energooszczędne. Drewno jest naturalnym izolatorem ciepła, dlatego przy połączeniu z odpowiednimi metodami ocieplania dom wykonany w technologii lekkiego szkieletu drewnianego ma bardzo niską przenikalność cieplną. Jest to bardzo ważne, gdyż nasze domy mogą być bez problemu wykorzystywane jako domy całoroczne. Ponadto, domy z drewna cechują się charakterystycznym mikroklimatem, który obecny jest wewnątrz. Faktem jest, że wpływa on bardzo korzystnie na zdrowie domowników. Naszym zdaniem dom kanadyjski jest o wiele lepszy pod każdym względem od tradycyjnego domu murowanego. Wskazują na to nie tylko wymienione wyżej argumenty, ale również inne, takie jak:

 • szybkość budowy – drewniane domy postawić można nawet w 3 miesiące bez względu na porę roku
 • oszczędność na fundamentach – domy drewniane mają mniejszą masę
 • wykonanie z ekologicznego i odnawialnego surowca
 • zwiększenie powierzchni mieszkalnej poprzez zmniejszenie grubości ścian
 • możliwość ogrzewania energią elektryczna przy zachowaniu niskich kosztów.

Wybierz profesjonalistów do budowy domu kanadyjskiego

Naszą firmę charakteryzują korzystnie, metody ciesielskie sprawdzone na przestrzeni dziesiątek lat. Wszystkie połączenia, jakie wykonujemy w drewnie wykonywane są metodą tradycyjną. Jest to rzadko spotykane, dlatego że sztuka ta jest niezwykle trudna do opanowania. Z tego powodu jesteśmy najlepszymi fachowcami w branży. Polecamy nasze usługi, jeżeli chcą Państwo zapewnić sobie i swojej rodzinie brak stresu związanego z nierzetelnym wykonaniem projektu.

Zazwyczaj wykonujemy domy według dostarczonych projektów, jednak jeżeli nie posiadają państwo profesjonalnego projektu, zapraszamy do kontaktu. Możemy Państwu udostępnić kontakt do najlepszych biur projektowych, z którymi współpracujemy. Firmy te wykonać mogą projekt dla naszej realizacji zgodnie z Państwa oczekiwaniami, a także zaproponować najlepsze rozwiązania, które zapewnią komfort i energooszczędność.

Konstrukt-Dom

Kontakt

Konstrukt-Dom Jarosław Sobiś
Sulejewo
63-112 Brodnica

Telefon: 515 176 366

E-mail: jms-sulejewo@wp.pl